Εκθέματα εικαστικών εργαστηρίων

Έκθεση Παιδικών Τμημάτων Ζωγραφικής, Κεραμικής και Μικτών Υλικών.

Με μεγάλη επιτυχία και προσέλευση κόσμου εγκαινιάστηκε το προπερασμένο Σάββατοστον Χώρο Τέχνης Ναιάς η Έκθεση των Παιδικών Τμημάτων Ζωγραφικής, Κεραμικής, και του Προπαρασκευαστικού Τμήματος Προσχολικής Ηλικίας των Εικαστικών Εργαστηρίων του Δήμου Νάουσας. Στα εγκαίνια παρευρέθηκαν ο Δήμαρχος κ. Καραμπατζός και ο Αντιδήμαρχος Πολιτισμού κ. Θ. Βράντσης.

Οι μικροί σπουδαστές ηλικίας 4-12 χρονών, εξέπληξαν τους θεατές με την πρωτοτυπία, τα ιδιαίτερα έργα με μικτές τεχνικές και κατασκευές καθώς και τις δημιουργίες τους από πηλό. Τα παιδιά απογείωσε κατά τη διάρκεια των εγκαινίων η εμψυχώτρια Βάσω Παντελά, συνεργάτης της παιδικής σκηνής του Κρουστόφωνου.

(Πηγή: http://www.foninaousis.gr/go.asp?do=news&id=16026)